کمپرسور جابجایی با چرخشی با پیستون مارپیچی شکل، در سالهای دهه 1930 میلادی توسعه یافت،زمانی که یک کمپرسور چرخشی با ظرفیت بالا و جریانی ثابت در شرایط متفاوت موردنیاز بود.

اجزا اصلی هواساز کمپرسور شامل روتورهای نر و مادگی می باشد، که تا وفتی به طرف یکدیگر حرکت می کنند،حجم بین آنها و محفظه کاهش می یابد.هر هواساز مارپیج دارای نسبت فشار ثابتی است که به طول مارپیج، فاصله میان دنده های مارپیج و شکل مجرای تخلیه آن بستگی دارد .برای بدست آوردن بهترین بازده، نسبت فشار با فشار کاری موردنیاز باید مطابقت کند.

کمپرسور مارپیچ دارای سوپاپ نبوده و هیچ نیروی مکانیکی ندارد که باعث عدم تعادل شود.بدین معنی که این کمپرسور با ابعاد کوچک می تواند با سرعت بالایی و جریان عظیمی را ترکیب نماید . یک نیروی محور فعال که بستگی به اختلاف فشار بین ورودی و خروجی دارد بر یاتاقان ها وارد می گردد.مارپیچ که در اصل متقارن بود، هم اکنون در طرح های مختلف به صورت اشکال حلزونی توسعه یافته است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مطلب مورد نظر خود را جستجو کنید.

درباره ما

گروه انرپک که توسط جمعی از متخصصان برجسته صنایع هوای فشرده و صنایع وابسته با بیش از 20 سال سابقه فعالیت در شرکت‌های پیشرو و معتبر در زمینه‌های مزبور به خصوص اطلس کوپکو شکل گرفته است، از سال 1391 علی‌رغم مشکلات بوجود آمده در زمان تحریم‌های ظالمانه علیه ایران، در خصوص واردات دستگاه‌ها و تکنولوژی‌های جدید در حوزه هوای فشرده فعال بوده است.

خدمات مهندسی و پکیجینگ، فروش تجهیزات و ماشین‌آلات و خدمات پس از فروش از جمله فعالیت‌های شرکت به حساب می‌آیند. امروزه خدمات انرپک سهم مهمی را در اجرای طرح‌های توسعه ایران عزیز از قبیل طرح‌های معدنی، ساختمانی، کارخانجات و صنایع نفت و گاز بعهده دارند. خدمات، دستگاه‌ها و ماشین‌آلات این شرکت علاوه بر صنایع فوق که بخش عمده مشتریان را تشکیل می دهند، در صنایع دیگر از قبیل صنایع خودروسازی، غذائی، نساجی و داروئی نیز استفاده می‌شود.

 

قیمت کمپرسور اطلس کوپکو

تمام حقوق مادی و معنوی این تارنما مربوط به شرکت انرپک است.

کمپرسور دست دوم ، فروش کمپرسور دست دوم